Who is who? What is What?

Czym jest Poważna strona?


Poważna strona to blog o tym, jak miło spędzać czas. Znajdziesz tutaj informacje o filmach, grach i muzyce, ale też nie zabraknie miejsca dla dobrej książki. Krótko mówiąc blog ten traktuje o kulturze.

Głównym założeniem strony jest przybliżenie czytającym różnych tytułów i tematów głównie z zakresu kultury popularnej (nienawidzę tego określenia). W dniu dzisiejszym czas to jeden z najcenniejszych zasobów, jaki można posiadać. Wielu z nas nie ma go na tyle, by wertować tysiące informacji tylko po to, by dowiedzieć się, czy dana pozycja - czy to gra planszowa czy film - warta jest poświęcenia jej kilku godzin. Poważna strona powstała po to, by takim potrzebom uczynić zadość.

Znajdziesz tu drogi czytelniku nie tylko recenzje, ale również felietony, biografie i ciekawostki (mam nadzieję, że nawet trochę ciekawe). Wszystko w formie mieszanej - video i tekstowej. Lubisz czytać? Poczytasz. Wolisz oglądać - obejrzysz. Każdy znajdzie więc dla siebie odpowiednie miejsce. Jednym słowem parytet pełną gębą.

Słów kilka o tym, kim jest Sznikiel.Wredny i przemądrzały wykształciuch, a jednocześnie maniak gier planszowych, jak i cyfrowych, oraz filmów wszelakich. Uzależniony od herbaty, z tytułem magistra socjologii pod pachą i zamiłowaniem do uczenia się nowych rzeczy. Zakochany w muzyce przełomu lat 60'tych i 70'tych. Eklektyczność zainteresowań połączona z ciągłym dążeniem do perfekcji i coraz większym dystansem do siebie i jeszcze większym do otaczającej rzeczywistości. Dystans ten zdaje się jeszcze bardziej powiększać fakt pisania o sobie w trzeciej osobie.