czwartek, 12 listopada 2015

Poważne Premiery Kinowe - Listopad 2015

Czyli jak zazwyczaj subiektywnie najważniejsze i najciekawsze premiery kinowe tego miesiąca. Czym tym razem uraczy nas X muza w swej świątyni zwanej potocznie kinem? Będzie odrobina martini, trochę na czasie, odrobina strzelania z łuku, ale ogólnie będzie git.
Spectre

gatunek: Sensacyjny
produkcja: USA; Wielka Brytania
premiera: 6 listopada 2015 

Najważniejsza premiera miesiąca to bez wątpienie Spectre czyli nowy film o Jamsie Bondzie - tajnym agencie jej królewskiej mości. Po sieci krążą plotki że może być to ostatnia odsłona z Danielem Craig'em w roli głównej co stanowi jeden z wielu argumentów za tym, by na film się wybrać. Spodziewamy się sporo akcji, chociaż pierwsze recenzje wskazują na nieco swobodniejsze potraktowanie klimatu Bonda, niż miało to miejsce we wcześniejszych odsłonach z Danielem. 
Steve Jobs 

gatunek: Biograficzny
produkcja: USA
premiera: 13 listopada 2015

Kolejna już biografia Jobsa. Tym razem twórcy na warsztat wzięli relacje rodzinne słynnego biznesmena. Poznajemy więc Jobsa nie tylko jako wybitnego wizjonera, ale przede wszystkim ojca i męża - nie pozbawionego przywar typowych dla każdego człowieka. W ten sposób obdarty z legendy widzowi jawi się jako przebiegły manipulant, ale także zmagający się z własnymi słabościami szef, któremu upadki i problemy nie są obce. Ot Stefan z miliardami na koncie. Steve pewnie zdziwił by się widząc, że z twórcy marki sam stał się swego rodzaju marką.

Imigranci

gatunek: Dramat
produkcja: Francja
premiera: 13 listopada 2015 

Niezwykle aktualny tematycznie film traktujący o imigrantach próbujących odnaleźć się w nowej rzeczywistości na francuskiej ziemi. Każdy obraz, który wygrywa Złotą Palmę w Cannes jest co najmniej wart uwagi. Trailer zdradza nam, że będzie dramatycznie. Warto poznać historię ludzi, o których mówi się teraz codziennie w wiadomościach od nieco innej strony. Niezależnie od tego, jaką prezentujemy opinię na temat imigrantów wszelkie źródła mogące przybliżyć nam zakres problemu i uczynić nas bardziej świadomymi są jak przypuszczam bardzo cenione ;)Git

gatunek: Dramat; Sensacyjny
produkcja: Polska
premiera: 13 listopada 2015 

Obraz traktuje o tajemniczym morderstwie Jakuba M. - przywódcy w zakładzie karnym. Dziennikarz śledczy, który tydzień przed śmiercią przeprowadził z nim wywiad postanawia dotrzeć do prawdy, która okazać się może dosyć zaskakująca. Film chociaż okraszony raczej mało zachęcającym plakatem zerżniętym zainspirowanym filmowymi straszydłami pokroju Saw może reklamować całkiem wciągające kino. Niektórzy zarzucają "Git'owi", próbę wybicia się na sentymencie do genialnej "Symetrii", ale czy faktycznie inspiracja, lub tworzenie dzieła podobnego klimatycznie musi być zawsze taka zła?Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 2

gatunek: Akcja; Sci-Fi
produkcja: USA
premiera: 20 listopada 2015

Kolejna część serii Igrzyska Śmierci. Katnis stając na czele ruchu oporu postanawia doprowadzić do upadku Kapitolu i autokratycznego systemu. Wracamy więc do kolejnego kinowego tasiemca. Mimo wszystko jednak przyznać muszę, że osobiście mimo świadomości lektury niskich lotów odczuwałem pewien specyficzny rodzaj satysfakcji z oglądania kolejnych części. Tak więc zapewne i ten odsłonie poświęcę 5 minut. Fanów kina sci-fi szczególnie zachęcać nie trzeba. A co do reszty? Film raczej mało poetycki za to na pewno dobry na jesienny wieczór, gdy smuta zapuka do drzwi. Zachęceni?


Slow West

gatunek: Thriller; Western
produkcja: Nowa Zelandia; Wielka Brytania
premiera: 20 listopada 2015

Slow West to nowy przedstawiciel westernu, który niedługo trafi do kin. W filmie młody zakochany po uszy jegomość wyrusza na dziki zachód za wybranką swojego serca. W trakcie podróży przyłącza się do niego Silas - tajemniczy mężczyzna chroniący go przed niebezpieczeństwami czyhającymi na młodych i naiwnych. Wstęp nie jest może zbyt zachęcający, nie mniej jednak po trailerze widać pewien potencjał w filmie, który standardy westernu traktuje z delikatnym przymrużeniem oka. Można oczekiwać ciekawej mieszanki gatunkowej, która - oby - nie skończy się rewolucją żołądkową.


Makbet

gatunek: Dramat
produkcja: Francja; Wielka Brytania
premiera: 27 listopada 2015

Adaptacja klasycznej tragedii Williama Szekspira. Makbet - szkocki generał - za namową żony nie cofa się przed niczym by wejść na tron. Film na pewno nie tylko dla młodzieży szukającej streszczeń lektur obowiązkowych, ale także dla fanów kina ambitniejszego. Fabułę jak się domyślam większość zna dobrze. Jaki więc sens iść na to do kina? A no sens jest - wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na dosyć dobre aktorstwo, a zdjęcia wyglądają na bardzo miodne i klimatyczne. No i jest spora szansa, że ta ekranizacja stanie się jedną z solidniejszych ekranizacji Szekspira, o ile twórcy nie pokusili się za bardzo o dawanie zadość gustom hollywoodzkim.


The Lobster

gatunek: Thriller; Sci-Fi
produkcja: Francja; Grecja; Holandia; Irlandia; Wielka Brytania
premiera: 27 listopada 2015

Chociaż nie jestem szczególnie fanem aktorstwa Colina Farrella to aktor ten przytulił się do mojego ulubionego gatunku kinowego co jednocześnie skazuje nas obu na dłuższe wspólne egzystowanie. W tym obrazie zaprezentowana zostanie widzom rzeczywistość, w której w niedalekiej przyszłości samotność jest stanem nie do przyjęcia, a ludzie w niej tkwiący są wyłapywani i dostają 45 dni na odnalezienie partnera. Prawdziwy horror dla introwertyków. Film wbrew temu co twierdzi producent ma zadatki na komediowe momenty, ale z wyraźnie nostalgiczną, poetycką nutą.


Czerwony Pająk

gatunek: Thriller
produkcja: Polska
premiera: 27 listopada 2015

Główny bohater - Karol - niespodziewanie staje się światkiem morderstwa. Jednak zamiast zgłosić odpowiednim służbom co zaszło postanawia śledzić mordercę. Jak to się skończy? Dowiedzie się jeżeli wybierzecie się do kin. W zwiastunie obraz urzeka mrocznym klimatem, a plakat rewelacyjnie przywołuje na myśl stylistykę PRL'u. Taka dbałość o szczegóły może stać się podstawą do pochłaniającego seansu czego sobie i wam życzę.


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz