wtorek, 1 września 2015

Poważne Premiery Kinowe - Wrzesień 2015

Dzisiaj zapoznamy się z subiektywnie najważniejszymi i najciekawszymi premierami kinowymi tego miesiąca. A co tym razem spotka nas na srebrnym ekranie? Sportowo, muzycznie i szalenie dramatycznie ;)
W Nowym Zwierciadle: Wakacje

gatunek:             Komedia
produkcja:          USA
premiera:           4 września 2015


Kontynuacja serii klasycznych filmów komediowych z Chevy Chase'em pod tytułem "W krzywym zwierciadle". Od ostatniej części minęło już 18 lat, jednak na fali różnego rodzaju remaków i sequeli, jakimi bombarduje nas ostatnio Hollywood, postanowiono dać szansę na odświeżenie tego klasyka. "W nowym zwierciadle" o podtytule "Wakacje" grają Ed Helms i Christina Applegate, a wtórować im będzie oczywiście Chevy Chase. Za pewne nie można się spodziewać niczego więcej poza dosyć śmieszną i niekiedy obraźliwą komedią, ale kto wie? Może debiutancki duet reżyserski czymś jednak zaskoczy?Straight Outta Compton

gatunek: Biograficzny
produkcja: USA
premiera: 4 września 2015


Jeżeli we wrześniu najdzie was ochota na obejrzenie nietuzinkowego filmu biograficznego to "Straight Outta Compton" może być dla was wyborem najwłaściwszym. Film przedstawia historię N.W.A. - hip-hop'owego zespołu w którego skład wchodzili między innymi Dr. Dre, Eazy-E czy Ice Cube. Obraz zdecydowanie dla fanów tego typu muzyki stanowi obowiązkową pozycję, lecz i mniej ogarnięci w amerykańskiej subkulturze ulicy mogą śmiało podążać na seans w oczekiwaniu ciekawego dramatu. Jedna z ciekawszych pozycji we wrześniowym kalendarzu.


Transporter: Nowa Moc

gatunek: Akcja
produkcja: Chiny; Francja
premiera: 4 września 2015


Remaki, remaki, i po stokroć remaki. Jeżeli byliście ciekawi, czy w obrazie "Transporter" bez udziału Jasona Stathama może tlić się jeszcze jakaś moc, to wybierzecie się na mający premierę 4 września "Transporter: Nowa moc". Możemy spodziewać się wielu scen akcji i pościgów. i chociaż to nie to samo, to może warto dać filmowi szansę?


Pieśń Słonia

gatunek: Dramat
produkcja: Kanada
premiera: 4 września 2015


Bruce Greenwood wraca na wielkie ekrany w mającym premierę 4 września obrazie "Pieśń Słonia". Wcieli się w nim w doktora Toby'ego Green'a, który chcąc znaleźć swojego współpracownika musi zgodzić się wziąć udział w niebezpiecznej grze zaproponowanej mu przez pacjenta, który zdaje się wie, gdzie może on być. Film ma wyraźne aspiracje do nieco ambitniejszego kina - stanowi ciekawe danie zamoczone w gęstym sosie suspensu i tajemnicy. Na pewno warto rozważyć tę propozycję.


Do Utraty Sił

gatunek: Dramat; Sportowy
produkcja: USA
premiera: 11 września 2015


11 września możemy wybrać się na film "Do Utraty Sił", w którym poznamy historię boksera stawiającego czoła przeciwnościom losu i walczącego o prawa do opieki nad córką. Szczerze mówiąc ostatnio pojawia się coraz więcej filmów o tematyce bokserskiej i nie należy się po tym tytule spodziewać czegoś szczególnie odkrywczego. Jest to jednak zdecydowanie dobra pozycja dla miłośników dramatów sportowych.

Karbala

gatunek: Wojenny
produkcja: Polska
premiera: 11 września 2015Tego samego dnia trafi do kin polska produkcja, będąca przedstawicielem dramatu wojennego pod tytułem "Karbala". Film opowiada o wydarzeniach mających miejsce w tytułowej Karbali w 2014 roku, gdzie grupa polskich i bułgarskich żołnierzy stawiła czoło przeważającym siłom wroga w bohaterskiej walce trwającej 4 dni, mając zapasy amunicji i jedzenia jedynie na jedną dobę. Na ekranie zobaczymy między innymi Bartłomieja Topę. Czy warto było czekać na ten obraz przekonamy się niedługo.

Everest

gatunek: Przygodowy; Thriller
produkcja: Islandia; USA; Wielka Brytania
premiera: 18 września 2015


"Everest" mający premierę 18 września to propozycja dla miłośników twardego kina przygodowego. Mount Everest, grupa śmiałków i ogromna burza śnieżna - to elementy, które mogą sugerować niezwykle emocjonujące widowisko. Warto zobaczyć, chociażby ze względu na rozsądnie zastosowane CGI, czego zbyt często w kinie nie uświadczymy (ostatnim dobrym przykładem jest "Grawitacja"). Obraz z bardzo dużym potencjałem tak na doskonałe kino dramatyczne jak i zapierające dech w piersiach zdjęcia.

Więzień Labiryntu: Próby Ognia

gatunek: Thriller; Akcja; Sci-Fi
produkcja: USA
premiera: 18 września 2015


Tego samego dnia zawita na ekrany także wyczekiwana, druga część filmu Więzień Labiryntu, na podstawie powieści o tym samym tytule. W kolejnej już części z podtytułem "Próby Ognia" Streferzy ponownie zostaną uwikłani w dziwną grę, której celem będzie przetrwanie. Jeżeli twórcom uda się przemycić do filmu klimat z książki, to można się spodziewać dosyć ostrego i momentami zatrważającego widowiska. 

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz