poniedziałek, 27 lipca 2015

Poważne Premiery Kinowe - Sierpień 2015

Dzisiaj zapoznamy się z subiektywnie najważniejszymi i najciekawszymi premierami kinowymi tego miesiąca. W kinach bardzo różnorodnie: od filmów dokumentalnych po misje niemożliwe i Małego Księcia.Mission: Impossible - Rogue Nation

reżyseria: Christopher McQuarrie
gatunek: Sensacyjny
produkcja: USA
premiera: 7 sierpnia 2015 (Polska) 30 lipca 2015 (świat)

7 sierpnia do kin powróci Ethan Hunt w kolejnej odsłonie Mission Impossible. Jak zwykle spodziewamy się wielu zapierających dech w piersiach scen akcji w wykonaniu Tom'a Cruise'a, ale za pewne swoje 3 komediowe grosze do mieszanki dorzuci genialny Simon Pegg. Zdecydowanie warto obejrzeć na wielkim ekranie.Mały Książę

reżyseria: Mark Osborne
gatunek: Animacja
produkcja: Francja
premiera: 7 sierpnia 2015 (Polska) 22 maja 2015 (świat)

Niewątpliwie wielu z was pamięta lekturę książki Mały Książę. Francuska animacja o tym samym tytule trafi do kin 7 sierpnia i trzeba przyznać, że jest to krok odważny, bo i temat bardzo ambitny. Francuzi nie raz jednak pokazali, że świetnie radzą sobie z tym gatunkiem, więc kto wie.


Amy

reżyseria: Asif Kapadia
gatunek: Dokumentalny
produkcja: Wielka Brytania
premiera: 7 sierpnia 2015 (Polska) 16 maja 2015 (świat)

Ostatnim filmem, który swoją premierę będzie mieć 7 sierpnia, jest produkcja Amy. Film dokumentalny o Amy Winehouse ma przybliżyć sylwetkę wokalistki, która w ekspresowym tempie zdobyła serca słuchaczy, a jej kariera równie nagle została zakończona przez tragiczną śmierć. 


Fantastyczna Czwórka

reżyseria: Josh Trank
gatunek: Sci-Fi
produkcja: USA
premiera: 14 sierpnia 2015 (Polska) 30 lipca 2015 (świat)

Kinowa ofensywa Marvela trwa i na fali sukcesów nowych produkcji swojej drugiej szansy doczekała się Fantastyczna Czwórka, której pierwsza próba ekranizacji wcale tak fantastyczna nie była. Czy remake zdoła przyciągnąć do siebie widzów i zagości na srebrnym ekranie na dłużej?


Ze Mną Nie Zginiesz

reżyseria: David Oelhoffen
gatunek: Dramat
produkcja: Francja
premiera: 14 sierpnia 2015 (Polska) 31 sierpnia 2014 (świat)

Ze Mną Nie Zginiesz to kolejna premiera kinowa z datą 14 sierpnia. Film, w którym jedną z głównych ról gra znany z roli Aragorna we Władcy Pierścieni Vigo Mortensen, powstał na podstawie noweli o tym samym tytule i traktuje o przemocy kolonialistów wobec Algierczyków walczących o niepodległość swojego narodu. Obraz zdobył już trzy nagrody na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji, więc możemy się spodziewać całkiem dobrego dramatu.


Hitman: Agent 47

reżyseria: Aleksander Bach
gatunek: Akcja
produkcja: USA
premiera: 28 sierpnia 2015 (Polska) 21 sierpnia 2015 (świat)

Ostatnią propozycją na sierpień jest ekranizacja kultowej gry komputerowej. Hitman: Agent 47 to morderca na zlecenie. Zabójca wyjątkowy, bo zaprojektowany genetycznie, by być najskuteczniejszym killerem, jakiego nosiła matka ziemia. Miłośnicy gier komputerowych raczej nie cieszą się z wielu ich udanych ekranizacji i po Hitmanie też wiele spodziewać się nie można, jednak chętnie dam się zaskoczyć.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz