czwartek, 11 czerwca 2015

Poważne Premiery Kinowe - Czerwiec 2015

Dzisiaj zapoznamy się z subiektywnie najważniejszymi i najciekawszymi premierami kinowymi tego miesiąca. W kinach wielkie powroty, duchy, dinozaury, trzęsienia ziemi i Minionki.


San Andreas

reżyseria: Brad Peyton
gatunek: Katastroficzny
produkcja: USA
premiera: 4 czerwca 2015 (Polska); 21 maja 2015 (świat)

W filmie podziwiać będziemy prężącego muskuły The Rocka ratującego swoją córkę przed nieubłaganymi siłami natury. Kino katastroficzne bez pretensji do miana wielowątkowego dramatu psychologicznego.


Jurassic World

reżyseria: Colin Trevorrow
gatunek: Przygodowy; Sci-Fi
produkcja: USA
premiera: 12 czerwca 2015 (Polska); 29 maja 2015 (świat)

To kolejna w tym roku kontynuacja znanego hitu z przed lat, ale nie ostatnia w tym miesiącu. W nowej odsłonie ponownie mamy do czynienia z dinozaurami, wścibskimi naukowcami, zadziwiającym parkiem rozrywki i niewinnymi cywilami pośrodku narastającego chaosu.


Timbuktu

reżyseria: Abderrahmane Sissako
gatunek: Dramat
produkcja: Francja; Mauretania
premiera: 12 czerwca 2015 (Polska); 15 maja 2014 (świat)

Jest to dramat o bardzo aktualnej tematyce politycznej. W filmie zobaczymy historię hodowcy bydła, którego wioskę najechali dżihadyści. Film zgarnął między innymi 7 Cezarów, a także jedną nagrodę w Cannes.


Naznaczony: Rozdział 3

reżyseria: Leigh Whannell
gatunek: Horror
produkcja: USA
premiera: 19 czerwca 2015 (Polska); 28 maja 2015 (świat)

Obraz traktuje o duchach, medium i bezbronnej ofierze tych zdarzeń. Trzecia część serii Naznaczony rozgrywa się przed wydarzeniami z dwóch poprzednich części.


Terminator: Genisys

reżyseria: Alan Taylor
gatunek: Akcja; Sci-Fi
produkcja: USA
premiera: 1 lipca 2015 (Polska); 25 czerwca 2015 (świat)

W kolejnej części Terminatora zobaczymy oczywiście Arnolda Scharzeneggera. Zbawca ludzkości John Connor w nieustającej walce z zabójczymi terminatorami. Czy uda się wnieść nieco świeżości do nadkruszonej przez ząb czasu legendy kina sci-fi? Już niedługo się przekonamy.


Minionki

reżyseria: Kyle BaldaPierre Coffin
gatunek: Animacja; Familijny
produkcja: USA
premiera: 26 czerwca 2015 (Polska); 18 czerwca 2015 (świat)

Minionki - sympatyczne stworki, które ostatnio w swej gigantycznej odmianie atakują z billboardów i monumentów każdego przechodnia w większym mieście - wracają do kin w nowej odsłonie. Seans jak znalazł na rodzinny wypad do kina.

Polowanie Na Prezydenta

reżyseria: Jalmari Helander
gatunek: Akcja
produkcja: Finlandia; Niemcy; Wielka Brytania
premiera: 26 czerwca 2015 (Polska); 5 września 2014 (świat)

Zestrzelony w dziczy Air Force One, Samuel L. Jackson w roli walczącego o przetrwanie prezydenta USA i banda zatwardziałych terrorystów. To wszystko i bardzo intrygujący zwiastun zdają się zapowiadać kino przynajmniej dobre.

2 komentarze :

  1. Akurat dobrze się składa, że trafiłem na Twoją notkę. :) Wracam do blogowania i wszystko jest dla mnie dość nowe... Wiedziałem, że jest nowy Jurassic Park, ale nie wiedziałem, że jutro :D. Najprawdopobniej się na niego wybiorę i coś skrobnę u siebie. pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Hej Kacper. Witam na moim blogu i zapraszam do kolejnych odwiedzin. Co do Jurassic Park to chętnie przeczytam Twoją notkę na temat filmu. Nie ukrywam, że osobiście po zwiastunie mam dosyć mieszane uczucia. Czasami jest tak, że formuła danej fabuły czy pomysłu się wyczerpuje i ciężko coś nowego w danej kwestii stworzyć. Ale mamy też przykład genialnego Mad Maxa, który jak nic innego w tym roku pokazuje, że zawsze można wnieść duży powiew świeżości do ogranego już tematu. Więc kto wie, kto wie ;) Pozdrawiam

      Usuń